Kontaktuppgifter

Gripsholms förskola

En dag på förskolan

Kl. 7.00 Förskolan öppnas (om man behöver andra tider ska man kontakta info@gripsholmsskolan.se)

kl. 7.00- 7.30 Frukost

kl. 7.30- 8.00 Lek inne

kl. 8.00- 10.30 Utomhusvistelse sen Samling/ Ledd verksamhet/ Smågruppsverksamhet

kl. 10.30-11.00 Lunch

kl. 11.15- 11.45 Nedvarvning – Sagostund/ Lyssna på musik/Lugn aktivitet

kl. 11.45- 13.30 Fri lek/ Ledd verksamhet/ Smågruppsverksamhet

kl. 13.30- 14.00 Mellanmål

kl. 14.00- 17.00 Utevistelse

Kl. 17.00 Förskolan stängs (om man behöver andra tider ska man kontakta info@gripsholmsskolan.se)

 

Grupper

Grupperna är åldersblandade dvs. 4- och 5- åringar i samma grupp. De två olika grupperna heter Mumintrollen och Hattifnattarna. Förskolan har aktiviteter även i smågrupper.
 

Hämtning och lämning

Barnet lämnas  inne på förskolan. Barnet hämtas antingen inne på förskolan eller ute på gården, beroende på vilken tid hämtningen sker. Hämtning på annan plats kan också ske men då meddelas detta.

För information om förskolan, läs mera här.

För att ställa ert barn i kön, läs här.

Personal

Annika Bärnlund

Förskolechef / Förskollärare

Mumintroll

Emma Vesterlund

emma.vesterlund@gripsholmsskolan.se

Förskollärare

Telefonnummer: 0701898103

Johanna Innerfors

johanna.innerfors@gripsholmsskolan.se

Barnskötare

Rickard Jonsson

rickard.jonsson@gripsholmsskolan.se

Barnskötare

Telefonnummer: 070-182 11 28

Hattifnattar

Johanna Rosenberg

johanna.rosenberg@gripsholmsskolan.se

Förskollärare

Telefonnummer: 0701898104

Felicia Enqvist

felicia.enqvist@gripsholmsskolan.se

Barnskötare

Simon Albertsson

simon.albertsson@gripsholmsskolan.se

Barnskötare

Mimmi Lindström

mimmi.lindstrom@gripsholmsskolan.se

Barnskötare

Telefonnummer: 070-182 11 27