Klass 6-9

Klass 6-9

För information om årskurs 6-9 se SchoolSoft. 

 

Klass 6 Giraffer

Mentor:

Sofia Manninen sofia.manninen@gripsholmsskolan.se

Klass 6 Zebror

Mentor:

Hanna Alenius hanna.alenius@gripsholmsskolan.se

Klass 7 Blåvalar

Mentor:

Emilia Wikström emilia.wikstrom@gripsholmsskolan.se

&

Simon Karlsson simon.karlsson@gripsholmsskolan.se

Klass 7 Delfiner

Mentor:

Jesper Lagerström jesper.lagerstrom@gripsholmsskolan.se

&

 

Klass 8L

Mentorer:

Ulf Skinnar ulf.skinnar@gripsholmsskolan.se

&

Magnus Lundgren magnus@gripsholmsskolan.se

Klass 8T

Mentorer:

Javier Goicoechea javier.goicoechea@gripsholmsskolan.se

&

Thomas Jacobson thomas.jacobson@gripsholmsskolan.se

Klass 9B

Mentorer:

Johanna Ekman johanna.ekman@gripsholmsskolan.se

&

Susanna Nordstad susanna.nordstad@gripsholmsskolan.se

Klass 9V

Mentorer:

Cecilia Brandt cecilia.brandt@gripsholmsskolan.se

&

Roland Wahlsten roland.wahlsten@gripsholmsskolan.se

 

Har du frågor om SchoolSoft gällande åk 6-9?
Vill du veta var du hittar ditt barns schema, läxor, prov, planeringar, uppgifter, resultat och andra viktiga filer?
Vill du veta hur du ser nyheter och kommande händelser i kalendern?
Vill du veta hur du anmäler frånvaro eller hur du lätt kan skicka meddelanden till personal?
Har du andra frågor eller funderingar när det gäller SchoolSoft?
Mejla dina frågor till ia@gripsholmsskolan.se
Hälsningar Ia Husberg