Klass 6-9

Klass 6-9

För information om årskurs 6-9 se SchoolSoft. 

 

Klass 6 Blåvalar

Mentor:

Mathias Emet mathias.emet@gripsholmsskolan.se

Klass 6 Delfiner

Mentor:

Jesper Lagerström jesper.lagerstrom@gripsholmsskolan.se

Klass 7L

Mentorer:

Lotta Franzen lotta.franzen@gripsholmsskolan.se

&

Ulf Skinnar ulf.skinnar@gripsholmsskolan.se

Klass 7T

Mentorer:

Javier Goicoechea javier.goicoechea@gripsholmsskolan.se

&

Thomas Jacobson thomas.jacobson@gripsholmsskolan.se

Klass 8B

Mentorer:

Johanna Ekman johanna.ekman@gripsholmsskolan.se

&

Susanna Nordstad susanna.nordstad@gripsholmsskolan.se

Klass 8V

Mentorer:

Cecilia Brandt cecilia.brandt@gripsholmsskolan.se

&

Emilia Wikström emilia.wikstrom@gripsholmsskolan.se

Klass 9

Mentorer:

Sabina Backohlm sabina.backholm@gripsholmsskolan.se

&

Simon Karlsson simon.karlsson@gripsholmsskolan.se

Har du frågor om SchoolSoft gällande åk 6-9?
Vill du veta var du hittar ditt barns schema, läxor, prov, planeringar, uppgifter, resultat och andra viktiga filer?
Vill du veta hur du ser nyheter och kommande händelser i kalendern?
Vill du veta hur du anmäler frånvaro eller hur du lätt kan skicka meddelanden till personal?
Har du andra frågor eller funderingar när det gäller SchoolSoft?
Mejla dina frågor till ia@gripsholmsskolan.se
Hälsningar Ia Husberg