Klass 6-9

Klass 6-9

För information om årskurs 6-9 se SchoolSoft. 

Klass 6 Hjortar

Mentor:

Mathias Emet mathias.emet@gripsholmsskolan.se

Klass 6 Rävar

Mentor:

Mathilda Öström mathilda.ostrom@gripsholmsskolan.se

Klass 7A

Mentorer:

Sofia Manninen sofia.manninen@gripsholmsskolan.se

&

Susanna Nordstad susanna.nordstad@gripsholmsskolan.se

Klass 7B

Mentorer:

Mats Engblom mats.engblom@gripsholmsskolan.se

&

Ia Husberg ia.husberg@gripsholmsskolan.se

Klass 8B

Mentorer:

Emilia Wikström emilia.wikstrom@gripsholmsskolan.se

&

Simon Karlsson simon.karlsson@gripsholmsskolan.se

Klass 8D

Mentorer:

Jesper Lagerström jesper.lagerstrom@gripsholmsskolan.se

&

Cecilia Brandt cecilia.brandt@gripsholmsskolan.se

Klass 9L

Mentorer:

Ulf Skinnar ulf.skinnar@gripsholmsskolan.se

&

Magnus Lundgren magnus@gripsholmsskolan.se

Klass 9T

Mentorer:

Javier Goicoechea javier.goicoechea@gripsholmsskolan.se

&

Thomas Jacobson thomas.jacobson@gripsholmsskolan.se

Har du frågor om SchoolSoft gällande åk 6-9?
Vill du veta var du hittar ditt barns schema, läxor, prov, planeringar, uppgifter, resultat och andra viktiga filer?
Vill du veta hur du ser nyheter och kommande händelser i kalendern?
Vill du veta hur du anmäler frånvaro eller hur du lätt kan skicka meddelanden till personal?
Har du andra frågor eller funderingar när det gäller SchoolSoft?
Mejla dina frågor till ia@gripsholmsskolan.se
Hälsningar Ia Husberg